Nasze  przedszkole  usytuowane  jest   w  północnej części  Tarnowskich  Gór,  w dzielnicy  Lasowice.          Mieści  się w zaadoptowanym budynku z 1897r., w którym przeprowadzono wiele prac remontowych                                  i modernizacyjnych, aby stał się zadbany i estetyczny.

Przedszkole mieści się w dużym, pięknym ogrodzie z wieloma gatunkami drzew i krzewów. Ogród wyposażony jest w wiele urządzeń do zabaw w terenie.

Atutem placówki jest jej położenie z dala od ruchliwych i hałaśliwych ulic.

Dzieci uczą się i bawią w czterech grupach.

ODDZIAŁ 1 - MALUSZKI

ODDZIAŁ 2 - ŚREDNIAKI

ODDZIAŁ 3 - MŁODSZE STARSZAKI

ODDZIAŁ 4 - STARSZAKI

Zdobywają nowe, zarówno praktyczne, jak i społeczne umiejętności pod troskliwą opieką wykwalifikowanego personelu.

Zapewniamy bogatą ofertę edukacyjną. Oprócz codziennych zajęć dydaktyczno – wychowawczych, dzieci mają możliwość korzystania z zajęć dodatkowych. Są one doskonałym uzupełnieniem programu podstawowego, ponieważ pozwalają odkryć i rozwijać drzemiące w naszych pociechach talenty oraz umiejętności.

Nasze nauczycielki co roku wprowadzają nowe, ciekawe programy. W tym roku szkolnym maluszki biorą udział w IV Ogólnopolskim Edukacyjnym Projekcie Rozwijającym dla dzieci żłobkowych i przedszkolnych "Paluszkowe Maluchy".

Przedszkolaki uczestniczą w konkurach i imprezach miejskich, jak i ogólnopolskich, np.: „Cała Polska czyta dzieciom”, „Góra grosza”.

Nasze dzieci mają również możliwość nauki pływania na zajęciach w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach.

Regularnie odwiedza nas Pani Fotograf, która uwiecznia różne chwile z życia przedszkolaka - Karnawałowe Zabawy, Zdjęcia Okolicznościowe dla Babć i Dziadków.

Łącząc zabawę z codziennymi zajęciami przygotowujemy dzieci do podjęcia obowiązków szkolnych.

W naszym przedszkolu dzieci spędzają czas radośnie i bezpiecznie !!!

• Przedszkole nr 5 w Tarnowskich Górach
    42-600 Tarnowskie Góry, ul. Leśna 6